Retinol w pielęgnacji kosmetycznej

Retinol w pielęgnacji kosmetycznej

Słońca coraz mniej, pora na zabiegi złuszczające z retinolem!

Zapraszamy na zabieg złuszczający oparty na retinolu i witaminie C. Doskonały do każdego rodzaju skóry, która wymaga rozjaśniania przebarwień, wyrównania kolorytu i poprawy jędrności oraz zmaga się z problemem trądziku.

W zabiegu Reti-Power2 VC zostało wykorzystane unikalne połączenie 5% Trans – Retinolu wzmocnionego działaniem witaminy B3 oraz witaminy C.

Retinol jest czystą formą witaminy A. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, pobudza produkcję kwasu hialuronowego. Reguluje procesy złuszczania i odnowy naskórka. Zapewnia efekt gładkiej, napiętej skóry o równomiernej strukturze i kolorycie.

Witamina C w formie sproszkowanego kwasu askorbinowego działa najskuteczniej. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze, działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie. Rozjaśnia skórę poprzez hamowanie produkcji melaniny i delikatne złuszczanie.

Najważniejsze korzyści wynikające z zabiegu to:

– wygładzenie skóry
– redukcja niedoskonałości
– ograniczenie ilości stanów zapalnych
– poprawa jędrności i elastyczności skóry
– modelowanie owalu twarzy
– rozjaśnienie przebarwień
– zmniejszenie widoczności śladów pozapalnych i drobnych blizn
– wyrównanie, ogólna poprawa kolorytu skóry

 

Zabieg zalecamy robić w środę. Skóra 2 dni po zabiegu jest zaczerwieniona, podrażniona, zaczyna schodzić ok 3 dnia (przy zabiegu w środę, zaczyna schodzić w piątek i powinna wyłuszczyć się do poniedziałku).

Zostaw komentarz