Modelowanie ust

Coraz popularniejszy zabieg dający dużą zmianę wyglądu przy niewielkiej interwencji. Polega na wstrzyknięciu w wargi preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego. Jest to bezbarwny, sterylny żel zapakowany w gotowe do użycia ampułkostrzykawki.

Najczęstszą pożądaną zmianą jest powiększenie warg. Robimy to ze względów czysto estetycznych. Nierzadko przy okazji korygujemy dysproporcję w wielkości warg albo asymetrię stron. Coraz częściej zabiegowi poddają się panie w starszym wieku, u których czerwień wargowa naturalnie zanika. Wtedy staramy się przywrócić usta do stanu sprzed lat. Wargi wypełniają się, a dodatkowym efektem jest wygładzenie pionowych zmarszczek wargowych (zmarszczki palacza).

Często wykorzystywaną techniką jest podkreślenie konturu. Zaznaczenie granicy między czerwienią wargową a skórą. Dodatkowa możliwość to uniesienie kącików ust.

Usta są bardzo wrażliwą częścią twarzy. Zabieg ostrzykiwania jest bardzo bolesny, dlatego zawsze wykonujemy go w skutecznym znieczuleniu stomatologicznym.

Zabieg powiększania ust trwa ok. 30-40 minut. Zazwyczaj zaraz po zabiegu powstaje niewielki obrzęk, który utrzymuje się do dwóch dni. W Trakcie zabiegu nie można wykluczyć powstania siniaczków. Dlatego nie zaleca się planować zabiegu powiększania ust bezpośrednio przed ważnymi wydarzeniami w życiu codziennym.

Efekty zabiegu: