Nici liftingujące

Nici COG, nici BARB, 3D, 4D to różne określenia specjalnego rodzaju nici z tzw. haczykami. Różnią się od „zwykłych” nitek tym, że są grubsze, dłuższe i mają wypustki na swojej powierzchni. Są to stożki, haczyki lub inne wypustki mające na celu lepsze zagnieżdżenie się w tkance podskórnej. Efekty takiej budowy nici są dwa:

  • po pierwsze, większa powierzchnia oddziaływania z tkanką, większe drażnienie i w związku z tym większy odczyn zapalny w miejscu implantacji, co skutkuje zwiększoną migracją fibroblastów, produkcją własnego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Efekt to zagęszczenie skóry. Wzrost napięcia. Widoczne odmłodzenie.
  • po drugie, możliwość zahaczenia nici w miejscu, które z wiekiem uległo grawitacji i podniesienie tej okolicy ku górze. Umiejętne umiejscowienie nici niweluje defekty właściwe dla starzejącej się skóry. Najczęstsze wskazanie to poprawa owalu twarzy z likwidacją „chomików”, wygładzeniem bruzd nosowo-wargowych, uniesiem policzków itp. Zabieg tego typu to pełnoprawny V-lifting bez użycia skalpela. Inne wskazania to podwójny podbródek, opadające brwi, wszelkie zwiotczenia skóry: na dekolcie, ramionach, udach, brzuchu itd.

 

Zostaw komentarz