Wypełniacze – usieciowany kwas hialuronowy

Wypełniacze – usieciowany kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkiej skórze. Wraz z włóknami kolagenu, elastyny, ceramidami i innymi składnikami substancji międzykomórkowej decyduje o elastyczności skóry. Dzięki swoim właściwościom higroskopijnym utrzymuje właściwy stopień nawilżenia. Z wiekiem stężenie hialuronianów stopniowo maleje, czego niekorzystnym efektem jest pogorszenie ogólnego stanu skóry, powstawanie zmarszczek i bruzd. Dotyczy to zwłaszcza twarzy, szyi, dekoltu i rąk, czyli miejsc szczególnie wrażliwych na proces fotostarzenia.

Jednym ze sposobów odwrócenia procesu starzenia skóry jest uzupełnienie zasobów kwasu hialuronowego.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek?

Żeby wypełnić bruzdy i zmarszczki, poprawić owal twarzy, stosujemy tzw. wypełniacze. Są to zapakowane w jednorazowych ampułkostrzykawkach preparaty stabilizowanego kwasu hialuronowego o różnej gęstości i dostosowanym do określonych wskazań stopniu usieciowania.

Najczęstsze wskazania do tych zabiegów:

– bruzdy nosowo-wargowe

– „linie marionetek”

– modelowanie ust

– „zmarszczki palacza” wokół ust

– wolumetria – wypełnienie okolicy nad kością jarzmową z uniesieniem owalu, redukcją tzw. „chomików”

Wypełnianie zmarszczek odbywa się przy użyciu wypełniacza, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Rzadziej używam innych preparatów o zbliżonym działaniu np. hydroksyapatyt wapnia. Zabieg trwa ok. 30-40 minut, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest niemal bezbolesny. Aby utrzymać uzyskany efekt, należy powtórzyć zabieg po 6-18 miesiącach, w zależności od konkretnego przypadku.

Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem lekarskim, szczegółowo pytam o stan zdrowia. Uważnie słucham, czego się ode mnie oczekuje. Staramy się doradzić procedurę zabiegową, która da naturalny, odmładzający efekt. Nie podejmujemy się „pompowania” efektu ponad miarę. Jeśli jest taka możliwość i wskazania, to proponujemy przed zabiegiem wypełniającym kondycjonowanie skóry mniej inwazyjnymi metodami jak: peelingi chemiczne, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, nici rewitalizujące itp. Takie przygotowanie może znacznie zmniejszyć zakres prognozowanego zabiegu.

Efekty zabiegu:

Przed                                          Po