Trądzik różowaty

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty dotyka wiele kobiet po 30 roku życia. Zaczyna się niewinnie, niewielkim rumieniem, który zostaje z nami coraz dłużej i dłużej, aż do całkowitego utrwalenia. Wtedy nie są już to tylko młodzieńczo wyglądające rumiane policzki, ale trwałe, utrzymujące się zaczerwienienie skóry twarzy. Dochodzi do znacznego poszerzenia naczyń włosowatych w skórze, skóra staje się wrażliwsza, większość nakładanych kosmetyków podrażnia. W późniejszym stadium dodatkowo pojawiają się grudki, krostki.

Czemu tak się dzieje? Niestety nie wiadomo co bezpośrednio wywołuje trądzik różowaty. Wiadomo natomiast co przyczynia się do jego powstawania pośrednio, jest to: długotrwałe, niekontrolowane leczenie steroidami; łojotok; częste i nadmierne opalanie; gorąc- sauny, długotrwałe gorące kąpiele;zaburzenia hormonalne oraz układu trawienia.

Jak wygląda leczenie? Należy pamiętać, że skóra objęta zaawansowanym trądzikiem różowatym jest skórą bardzo chorą, wymagającą specjalnego traktowania. Często wymagana jest pomoc dermatologa i kuracja doustna. Trądziku różowatego nie można całkowicie wyleczyć. Zawsze trzeba trzymać się zasad, które pomogą utrzymać stan „zaleczenia”. Pod żadnym pozorem nie wystawiać skóry twarzy na działanie promieni słonecznych, wiąże się to z ciągłym stosowaniem filtrów SPF 50, nie korzystać z saun, nie brać gorących prysznicy oraz kąpieli, nie powinno się również jadać ostrych, rozgrzewających potraw. Wszystkie powyższe działania mogą spowodować nawrót trądziku różowatego, ponieważ powodują rozgrzanie twarzy/całego organizmu co prowadzi do rozszerzenia naczyń włosowatych.

Ważna, jeśli nie najważniejsza jest pielęgnacja domowa. Odpowiednio dobrane kosmetyki, stosowane systematycznie potrafią na prawdę zdziałać cuda.

Oto efekty kuracji w naszym salonie połączonej z dobrze dobranymi kosmetykami do codziennej pielęgnacji. Zapraszamy na konsultacje do kosmetolog Zofii Tolwaj.

Zostaw komentarz